Çerkeşli OSB Mah. İmes -9 Cad. No:6 Dilovası Kocaeli
trende

Asansör Bakımının Önemi ve Güvenlik

15.09.2018
2.153
Asansör Bakımının Önemi ve Güvenlik

Günlük yaşamımızda sürekli kullandığımız asansörler zaman zaman arızalanabilir. Her ne kadar asansör seçiminde çok titiz davranmış kaliteli malzemeler kullanılmış olsa bile can güvenliği açısından her ay düzenli bakım ve kontrol edilmesi gerekmektedir.

Asansör kullanımından doğan arıza ve bakım masraflarını en aza indirmek için “asansör kullanma talimatı”na uyulmalı, otomatik kapı sensörlerinin hatalı sinyal vermesini engellemek için kabin ve kat kapılarının alt kısımlarının temiz olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle asansörün kullanım amacına göre belirlenen taşıma kapasitesi aşılmamalıdır.

Asansör arıza ve bakım masraflarını azaltmak için yukarıda sayılan basit ama önemli birkaç noktaya özen göstermek daha sonra oluşabilecek daha büyük arızalarında önüne geçecektir.

Periyodik bakımın yaptırılması yasal olarak zorunlu olmakla birlikte apartman/bina yönetiminin sorumluluğundadır. Bina yönetimi asansör bakımı, onarımı ve teknik servis hizmeti veren bir firma ile ietişime geçerek periyodik bakım sözleşmesi imzalamalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: